Klub mladých diváků

ZPRÁVA O FUNGOVÁNÍ KLUBU MLADÝCH DIVÁKŮ
V NOVÉ SEZÓNĚ 2023/2024

Letos se přihlásil rekordní počet členů, a to 104, možná i díky novému logu školního klubu a propagačním materiálům, které vytvořil student oboru Propagační grafika 3. ročníku Olin Matěj Šulák. Děkujeme!

Díky tomu, že bylo možné se do klubu přihlásit už v červnu (50 přihlášených), mohli už někteří navštívit divadelní představení hned v září, a to 11. 9. Rozmarné léto v Divadle v Celetné, 13. 9. Český román (podle knihy Olgy Scheinpflugové o Karlu Čapkovi) a 20. 9. Divadlo v Dlouhé Oblomov (Gončarov).

V říjnu byla objednána tato představení: 5. 10. Švandovo divadlo 1984 (Orwell), 19. 10. Divadlo na Vinohradech Bach a jeho synové.

V listopadu se můžeme těšit na tato představení: 2. 11. Národní divadlo Naši furianti (Stroupežnický), 6. 11. Švandovo divadlo Anna Karenina (Tolstoj), 21. 11. Vinohradské divadlo Vzpoura lásky (Lope de Vega: Fuente Ovejuna), 22. 11. Stavovské divadlo Pýcha a předsudek (Austenová).

Představení už mnoho let nabízí a organizuje pro studenty od roku 2003 Divadlo v Dlouhé. Spolupracuje s 60 divadly. V současné době je zapojeno více než 400 škol z celé České republiky, asi 15 000 členů. KMD v příštím roce oslaví kulaté výročí – 60 let fungování; u jeho zrodu stál i Jan Werich. S KMD naše škola spolupracuje i jinak, obor Propagační grafika vytváří pro oceněná divadla ceny (grafiky). Vypadá to, že se naše škola bude podílet i na modernizaci grafické stránky KMD u příležitosti „kulatin.“

Hodně krásných divadelních zážitků!

Mgr. Jitka Bonaventurová, vedoucí školního Klubu mladých diváků

Na závěr citát, který si prosím vezměte k srdci (loni se opravdu stalo, že po začátku představení nebyli naši žáci vpuštěni do sálu, neboť dorazili pozdě).

Láska k divadlu začíná tím, že do něj přijdeme včas.“
Miroslav Horníček

Milé členky a milí členové klubu, věřím, že i letos pro vás bude sezóna úspěšná a přínosná (nejen jako příprava k maturitě).
Nezapomeňte sledovat nástěnku a včas si vyzvedávat vstupenky.

Mgr. Jitka Bonaventurová, vedoucí klubu

Klub mladých diváků (KMD) je jedinou institucí v České republice, která nabízí žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol divadelní představení v různých pražských divadlech na základě spolupráce s jejich vyučujícími. V současné době je zapojeno více než 400 škol se 14 000 členy a za sezónu tato organizace zprostředkuje více než 71 000 vstupenek do pražských divadel.

X