Jak nainstalovat Adobe CC

Co je Adobe CC

Adobe CC je balík aplikací zahrnující desítky programů známých pro všechny grafiky, ilustrátory, tvůrce obsahu… protože kdo by neslyšel o Photoshopu, Illustratoru, InDesignu, Premiere Pro či Acrobatu. Tyto programy budeme využívat (nejen) v rámci předmětu PGR pro úpravu fotografií, tvorbu vektorových obrázků, sazbu textu a komponování plakátů, tvorbu a úpravu PDF souborů.

Kdo má k Adobe CC přístup

Kompletní balík aplikací mají všichni žáci školy k dispozici zdarma po dobu jejich studia na střední škole. V prvním ročníku je potřeba počítat s drobnou prodlevou v září, než zvládneme vše zadministrovat, nicméně od říjne by již vše mělo bez potíží běžet.

Jak nainstalovat aplikace Adobe CC

Pro instalaci se přihlásíme na webu Adobe a použijeme aplikaci na správu všech služeb Adobe Creative Cloud. Postup instalace je velmi jednoduchý:

  1.  V prohlížeči navštívíte stránku adobe.com, která vás přesměruje na českou verzi stránek.
  2. Přihlásíte se, použijete přihlašovací údaje do Google Workspace (Google Classroom) které vám byly přiděleny na začátku prvního ročníku (e‑mail s doménou esups.cz).
  3. Najdete v přeheldu aplikací Adobe Creative Cloud, spustíte z webu instalaci – což stáhne instalační soubor, který spustíte a dále se necháte provést instalací. Pokud po vás bude hctít opětovné přihlášení, použijete opět ty samé přihlašovací údaje.
  4. Po instalaci se aplikace Creative Cloud sama spustí. Uvidíte zde přehled dostupných aplikací, které můžete jednoduše jedním tlačítkem nechat instalovat. Po jejich instalaci je můžete neomezeně používat 🙂

Tento postup máte i názorně ukázaný na videu níže. Na strojích Apple instalace bude probíhat obdobně.

Dále můžete volně používat další služby zahrnuté v CC, jako např. přístup k velkému množství kvalitních písem na fonts.adobe.com.

 

X