Pražská zoologická zahrada ocenila spolupráci s naší školou při pravidelném setkání sponzorů. Vrcholem spolupráce těchto dvou institucí byl nedávno předaný interaktivní panel zpodobňující opičího boha Hanumana, který vyrobili žáci oboru Řezbářství a produktový design. Cenu Malý Richard, kterou představuje otisk gorilí tlapy vyrobený z českého křišťálu, převzal ředitel školy Pavel Kovářík a vedoucí oboru Řezbářství a produktový design Richard Pešek.

SUPŠ a ZOO Praha - předávání Richardů

SUPŠ a ZOO Praha - předávání Richardů

SUPŠ a ZOO Praha - předávání Richardů

Vážíme si uznání, které se nám od ZOO Praha touto cestou dostalo, a budeme nadále ve spolupráci pokračovat. Již nyní se připravují dekorace do výběhu tučňáků, ale ani tam neskončíme. Pan Štěpán Kotrba nás provedl dolní částí zahrady a poukázal na další místa, kde by naši žáci mohli pomoci zkrášlit prostředí pro zvířata a návštěvníky. Zároveň poukázal na specifika tvorby pro dané prostředí, které představuje stran požadavků na bezpečnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům nové výzvy, se kterými se naši žáci budou muset popasovat.

Byli jsme v dobré společnosti, slavnostnímu předávání cen byl přítomen ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, ceny předával a pár příběhů ze života přidal herec Václav Postránecký. Promluvil i zástupce mongolského partnera zahrady, který se přijel do Prahy přiučit jak zde chováme koně převalského, které pražská zahrada pomáhá navrátit do mongolské přírody v národním parku Gobi B. Oceněni byli také finalisté fotografické soutěže.

SUPŠ a ZOO Praha - předávání Richardů

SUPŠ a ZOO Praha - předávání Richardů

SUPŠ a ZOO Praha - předávání Richardů

X