Figura 13 je výtvarná soutěž pro studenty středních uměleckých škol, kterou již osmým rokem vyhlašuje SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově. Původním záměrem při vzniku této soutěže bylo umožnit konfrontaci prací studentů středních uměleckých škol v rámci České republiky. Soutěž získala mezinárodní charakter, v minulosti se účastnily rovněž výtvarné školy ze Španělska a Slovenska.

Soutěž probíhá ve třech kategoriích: kresba postavy, malba postavy, portrét. Do soutěže se v letos přihlásilo 16 středních uměleckých škol celkově s 75 pracemi.

 

Naší školu úspěšně reprezentovali:

 • Antonín Sondej (4.BM)
  1. místo v kategorii Kresba postavy a
  1. místo v kategorii Malba postavy
 • Eliška Dvořáková (4.BM)
  2. místo v kategorii Portrét
 • Zuzana Ullmanová (2.BM)
  3. místo v kategorii Malba postavy

 

pozvanka-figura2013

 

 

Mám velkou radost,

že se naši studenti umístili na předních místech v soutěži Figura 2013, kterou pořádá SUPŠ Anežky české v Českém Krumlově.

Na prvním místě v kategorii kresba figury a taktéž na prvním místě malba figury se uplatnily práce Antonína Sondeje ze 4.BM. Na druhém místě v kategorii portrét se umístila Eliška Dvořáková ze 4.BM a na třetím místě v kategorii malba figury se umístila Zuzana Ullmannová ze 3.BM. Jejich úspěch korunuje jejich ohromnou píli a pracovitost a budou, jak věřím, skvělým příkladem pro ostatní studenty.

Dne 21. 10. si jmenovaní výherci převzali ceny přímo na výstavě nejlepších prací v minoritském klášteře v Českém Krumlově a reprezentovali tak naši školu mezi bohatou konkurencí uměleckých škol z celé republiky.

Miluše Poupětová, vedoucí oboru Užitá malba

 

X